Żłobek GDYNIA - CHYLONIA, ul. Łebska 12

Akademia Malucha to sieć prężnie rozwijających się żłobków. Mamy już 7 punktów w Gdańsku i jeden w Gdyni.

 

Żłobek Akademia Malucha w Gdyni Chyloni jest w osobnym budynku, w którym działa też zaprzyjaźnione przedszkole Ptasie Radio. Budynek cały dostosowany jest do dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych. Na parterze, gdzie znajduje się żłobek, są dwie duże sale (dwie grupy po 22 dzieci), szatnia, toaleta dostosowana dla dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych, pomieszczenie gastronomiczne.

 

Na piętrze działa przedszkole, które serdecznie polecamy. Maluchy z naszego żłobka mają pierszeństwo do dostania się do tego przedszkola.

 

Link do strony przedszkola http://www.ptasie-radio.edu.pl/

 

Posiadamy własną kuchnię, co jest ogromną zaletą. Wszystkie potrawy są świeże, robione na miejscu i specjalną windą do tego przeznaczoną, są transportowane do dzieci na odpowiednie piętro. Zawsze można zejść na dół i przekazać kucharzowi wszelkie ewentualne uwagi i zastrzeżenia.

 

Dodatkowo mamy taras specjalnie wyposażony dla najmłodszych dzieci. Wyjście na niego jest bezpośrednio z jednej z sal. Oprócz tego jest duży ogród z placem zabaw.

 

Mamy osobą, wielką salę gimnastyczną do rytmiki, zajęć ruchowych, jak i do spotkań z rodzicami oraz przedstawień dla rodziców.

 

Budynek jest zabezpieczony poprzez alarm i domofon.

W naszej placówce mamy też monitoring.
Wszystko po to by zapewnić placówce bezpieczeństwo oraz by ktoś obcy nie mógł się dostać na teren żłobka.

We wszystkich naszych placówkach mamy nowoczesny system oczyszczający powietrze z bakterii, wirusów, grzybów oraz alergenów.

Korzystamy też z aplikacji LiveKid, która znacznie ułatwia ciągły kontakt pomiędzy rodzicami a placówką.

 

 

Jesteśmy już po wszystkich odbiorach i posiadamy wpis do rejestru na 44 dzieci. Mamy podział na dwie grupy: starszą i młodszą. W poszczególnych grupach prowadzone są zajęcia dostosowane do wieku dzieci.

 

Na tą chwilę jest jeszcze 5 wolnych miejsc, ale żłobek cieszy się ogromnym zainteresowaniem, tak więc zapraszamy do zapisów :)

 

Zapraszamy!

 

*W roku 2020 planowana jest przerwa wakacyjna (remontowa) w terminie 06.07.2020r. - 18.07.2020r.


cennik

I. WPISOWE - 500 zł / jednorazowo


- bezzwrotna opłata JEDNORAZOWA, dokonywana w momencie rezerwowania miejsca (po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i upewnieniu się, że są miejsca)
- gwarantuje miejsce w żłobku, ubezpieczenie NNW, poduszkę i pościel do łóżeczka, ręcznik, kubeczek do zębów, nocnik, środki higieniczne, drobne przekąski, materiały plastyczne i pomoce dydaktyczne, sztućce, miseczki, talerzyki, kubki, dodatkowe zabawki

- w ciągu 7 dni od wpłacenia wpisowego należy podpisać umowę

- w przypadku rezygnacji z miejsca wpisowe NIE PODLEGA zwrotowi

 

II. CZESNE - 1000 zł / miesiąc *

* Cena dla osób, które podpisały umowę po 2 września 2019

- opłata za opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia placówki

- wszystkie dodatkowe zajęcia wliczone w cenę (angielski, rytmika)

- płatne do 5 dnia każdego miesiąca Z GÓRY

- płatne tylko na konto żłobka (nie ma możliwości zapłacenia gotówką)

- wyżywienie płatne dodatkowo

 

Nie ma możliwości doraźnej – godzinowej opieki nad dzieckiem ze względów adaptacyjnych i zdrowotnych dla stałych podopiecznych placówki.

 

III. OPŁATA ZA WYŻYWIENIE :


13 zł / dzień - dieta podstawowa

15 zł / dzień - diety specjalistyczne (bezmleczna, bezglutenowa, diety indywidualne)

 

- wykupywanie cateringu NIE JEST obowiązkowe, można przynosić swoje jedzonko (wtedy prosimy o podpisywanie opakowań na jedzenie

- w przypadku nieobecności dziecka opłata za wyżywienie jest odliczana TYLKO w przypadku zgłoszenia w postaci sms na nr żłobka do godziny 17:00 dnia poprzedniego lub poprzez aplikację LiveKid.

 

* Drodzy Rodzice. Chcieliśmy poinformować, że żłobki w Gdyni nie mają żadnego wsparcia z miasta (dla porównania wszystkie przedszkola mają dotację w wysokości około 650 zł / dziecko miesięcznie). Od 1 stycznia 2020 roku zabrano nam też jedyne wsparcie z programu Maluch Plus, które wynosiło 100 zł miesięcznie na dziecko. W zwiazku z tym, cena 1000 zł to minimum, aby pokryć podstawowe koszta związane z prowadzeniem placówki.

 

NUMERY KONT:


WPISOWE: 24 1950 0001 2006 0063 5254 0001

 

CATERING: 94 1950 0001 2006 0063 5254 0002

 

CZESNE: 15 1160 2202 0000 0003 0496 5333 (Hallera, Aldony Piętro)


CZESNE: 84 1160 2202 0000 0002 3846 7584 (pozostałe placówki)

 

Uwaga! Bardzo prosimy w tytule przelewu zawsze podawać Imię i Nazwisko dziecka oraz inoformację do której placówki dziecko uczęszcza ;)


wyżywnienie

W żłobku w Gdyni mamy własną kuchnię!

W naszym budynku jest kuchnia, gdzie jedzenie jest przygotowywane bezpośrednio przed podaniem dla dzieci.

Posiłki są zdrowe, przygotowywane z produktów najwyższej jakości, kupowanych tylko u sprawdzonych dostawców. Gwarantujemy, że w posiłkach nie ma chemii, sól i cukier są ograniczone do minimum, a w zamian za to używane są zioła i naturalne przyprawy. Wszystko przygotowywane jest samodzielnie od podstaw.

 

Cennik:

13 zł / dzień - dieta podstawowa

15 zł / dzień - diety specjalistyczne (bezmleczna, bezglutenowa, diety indywidualne)

 

Dodatkowe informacje:

- śniadania są dwuczęściowe, składają się z dwóch kanapek z pieczywa mieszanego i codziennie innego dodatku np.: jajecznicy, płatków na mleku, twarożku, itd.

- podwieczorki są dwuczęsciowe, składają się z owocu i codziennie innego dodatku np: jogurtu, własnego ciasta, owoców w kisielu, itd.

- menu i wielkości porcji są dopasowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym

- uwzględnienie wszelkie diety (bezmleczna, bez jajeczna, bezglutenowa, wegetariańska, oraz inne) – prośba o dokładne sprecyzowanie diety

 

AKTUALNY JADŁOSPIS ŻŁOBKA W GDYNI:

Menu_Gdynia_16-20.09.2019.docx

Menu_Gdynia_23-27.09.2019.docx


kadra

mgr Emilia Klimczak

Jestem założycielką i kierowniczką wszystkich placówek „Akademia Malucha”. Z wykształcenia jestem psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym, prywatnie mama trójki dzieci. Jestem wesołą i odpowiedzialną osobą. Kocham pracę z dziećmi, dlatego swoją karierę zawodową poświęciłam właśnie im. Bardzo mi zależy na zadowoleniu rodziców i na ciągłym polepszaniu standardów opieki w placówkach.

Ciocia Natalia

Koordynator żłobków. Ukończyła studia na kierunku Pedagogika Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskując tytuł licencjat. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobyła podczas praktyk studenckich zarówno w żłobku jak i przedszkolu. Pracowała również jako niania dla rodzeństwa w wieku 1,5 roku i 3 latka. Uwielbia prowadzić zajęcia muzyczne dla dzieci, a także uczyć dzieci nowych wierszyków i piosenek. Posiada wiele pomysłów jak w kreatywny sposób zorganizować dzieciom czas wolny. Jest osobą odpowiedzialną, pełną pozytywnej energii i z zamiłowaniem podchodzi do wykonywanej przez siebie pracy. Twierdzi, że zamiłowanie do pracy z dziećmi odziedziczyła po ojcu , który również z wykształcenia jest magistrem pedagogiki oraz pracował z dziećmi. Uśmiech dziecka jest dla niej największą nagrodą oraz potwierdzeniem ,że wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi.

Sara Zapora

Ukończyłam szkołę policyjną. Aktualnie ukończyłam kurs na opiekunkę dziecięcą. Moim największym hobby jest śpiew. Uczęszczam do chóru kościelnego oraz szkolnego. Miłością do muzyki staram się dzielić z dziećmi, dlatego codzienne śpiewanie oraz taniec to podstawa w żłobku. Lubię różnego rodzaju aktywność fizyczną. Mam za sobą kilka większych biegów oraz marszobiegów. Aktywność fizyczna wpływa prawidłowo na rozwój dzieci, dlatego staram się wplatać codziennie poranną gimnastykę w żłobku. Jestem przede wszystkim wesołą, ambitną i odpowiedzialną osobą. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjmność.

Ciocia Kamila

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna na Politechnice Koszalińskiej oraz studia magisterskie na kierunku Praca socjalna o specjalności Asystentura rodzin w pracy socjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. W przyszłości planuje podjęcie kolejnych studiów związanych z wychowaniem i edukacją najmłodszych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas licznych praktyk studenckich i wolontariatu. Jest osobą radosną, odpowiedzialną i cierpliwą, a w pracy z dziećmi kieruje się zasadą indywidualnego podejścia - każde dziecko jest inne i ma własne potrzeby. Kontakt z dziećmi przynosi jej niezwykłą satysfakcję, daje energię i chęć dalszego doskonalenia się, aby jej praca z nimi przebiegała jak najbardziej efektywnie. Kocha muzykę i taniec, stąd często wykorzystuje te elementy we wspomaganiu prawidlowego rozwoju dzieci. Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż

Ciocia Małgosia

Jestem studentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Praca z dziećmi to spełnienie moich marzeń, ktore miałam już od najmłodszych lat, kiedy to zajmowałam się swoją młodszą siostrą.  Dzieci dają mi mnóstwo pozytywnej energii do działania. Uważam, że my dorośli możemy się od nich uczyć i w niektórych sytuacjach brać przykład. Każdy dzień spędzony z nimi sprawia mi ogromną radość. W wolnych chwilach lubię uprawiać aktywność fizyczną. Dużo poruszam się pieszo. Stąd bardzo dużą uwagę przykuwam do aktywności fizycznej najmłodszych.

Ciocia Justyna

Jestem absolwentką studiów I stopnia na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji z logopedią na Uniwersytecie Gdańskim. W przyszłości planuję ukończyć studia II stopnia na kierunku logopedia. Doświadczenie w pracy z dziecmi zdobyłam podczak praktyk na studiach, a także pracując w różnych placówkach edukacyjnych, taki jak prywatne przedszkola oraz żłobki. Jestem osobą kochającą dzieci i pracę z nimi. Ponadto jestem odowiedzialna oraz empatyczna.  W pracy z dziećmi staram się wykorzystywać elementy profilaktyki logopedycznej, ponieważ uważam, że kształtowanie mowy u dzieci we wczesnych etapach ich rozwoju jest bardzo ważny. Oprócz tego dołożę wszelkich starań, aby moje zajęcia były dla dzieci interesujące oraz rozwijające ich umiejętności oraz wiedzę o świecie.

Ciocia Aleksandra

Studiuje zaocznie pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z terapią pedagogiczną. Ukończyłam kurs na opiekunkę dziecięcą. Moim hobby jest śpiew i staram się zarażać nim wszystkich dookoła, szczególnie dzieci. Jestem członkiem chóru kościelnego, w którym śpiewam wraz z dziećmi. Ponadto uwielbiam angażoważ dzieci do różnego rodzaju zajęć. Prace plastyczne w żłobku to podstawa, więc staram się wykonywać ich wraz z dziećmi jak najwięcej. Jestem osobą otwartą, entuzjastyczną i energiczną.

lokalizacja i dojazdgalerie i nowości na facebooku

NASZE PLACÓWKI:
GDYNIA-CHYLONIA, ul. Łebska 12 (zobacz)
GDAŃSK-KOKOSZKI, ul. Kalinowa 73 (zobacz)
GDAŃSK-WRZESZCZ, ul. Aldony 14 (zobacz)
GDAŃSK-WRZESZCZ, ul. Aldony 14 - Piętro (zobacz)
GDAŃSK-ZASPA, ul. Leszczyńskich 5a/3 (zobacz)
GDAŃSK-MORENA, ul. Morenowe Wzgórze 26 paw. 5 (zobacz)
GDAŃSK-HALLERA, ul. Hallera 119 (zobacz)
GDAŃSK-JASIEŃ, ul. Kartuska 360 C (zobacz)

Copyright: Akademia Malucha Gdańsk. Projekt i realizacja: PodisPromotion